Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

Болгарський Дипломатичний Інститут розповів про Енергетичну Дипломатію студентам та експертам в Харкові

30 вересня 2017

19 вересня 2017 року у місті Харкові пройшов круглий стіл на тему “Енергетична дипломатія: що це значить для України”.

Захід відбувся у рамках проекту Болгарського дипломатичного інституту за фінансової підтримки урядів США та Болгарії. Організаційний партнер – iC consulenten.

Проект фінансується через фонд, спрямований на підтримку ініціатив, пов’язаних з енергетичною безпекою та диверсифікацією енергії у країнах Західних Балкан, Україні, Молдові, Грузії та Вірменії.

Обговорення енергетичної дипломатії у Харкові зібрало представників місцевої влади Харкова, провідних європейських та вітчизняних експертів енергетичної галузі, а також представників бізнесу, громадських організацій та студентів вишу.

Захід відкрив проректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна з науково-педагогічної роботи Антон Пантелеймонов. Він наголосив на  важливості та актуальності цього соціально-освітнього проекту та подякував за надану студентам можливість прослухати курс лекцій та взяти участь в обговоренні теми за круглим столом з провідними експертами.

Ключовими спікерами заходу виступили:

  • Славчо Нейков, експерт з питань енергетичної політики Болгарського дипломатичного інституту
  • Д-р Атанас Георгієв, Софійський університет Св. Климента Охридського, експерт Болгарського дипломатичного інституту
  • Ірина Коновалова, керівник Харківського офісу Європейської бізнес-асоціації
  • В’ячеслав Гусєв, експерт з енергоефективності
  • Іван Єфанов, кандидат наук, експерт з енергоефективності

Модерувала круглий стіл Олена Рибак, директор компанії iC consulenten та член Ради Європейсько-українського енергетичного агентства.

Живий інтерес до теми енергетичної дипломатії зумовлений важливістю завдань, які стоять перед нею – перш за все, це інтеграція українського енергоринку до європейського та глобального енергетичних ринків, забезпечення стійкого енергоспоживання та безперебійної роботи енергосистеми, а також залучення ресурсів (у тому числі й фінансових) для розвитку внутрішнього енергетичного ринку.

Україна є важливим партнером для енергетичної системи Євросоюзу. “Європейські держави хочуть бачити Україну повноцінним членом Енергетичного співтовариства, – наголосив Славчо Нейков. – Для них це означатиме надійний транзит газу до Західної Європи”.
Однак, в Україні, не зважаючи на нагальну потребу у такому дієвому інструменті, енергетична дипломатія на повну силу не запрацювала. Проблеми, які заважають її розвитку, експерти докладно обговорили на круглому столі.

“Без успішного бізнесу не буде успіху і в енергетичній дипломатії”, – зазначила Ірина Коновалова, керівник Харківського офісу Європейської бізнес-асоціації. – Також не менш важлива складова – налагоджений зв`язок уряду та бізнесу, який беззаперечно допоможе зробити політику енергодипломатії більш ефективною та всеохоплюючою».

Над питанням “Чи є в Україні енергетична дипломатія?” розмірковував інженер-практик, експерт з енергоефективності Вячеслав Гусєв. Він зазначив, що ефективно вона почне працювати тільки за умови системного підходу та чітких послідовних  дій всіх гравців енергетичного ринку, відмови від застарілих методів роботи, використання всесвітньо відомих передових технологій під час  впровадження як міжнародних так і місцевих проектів у містах.

Невід’ємною частиною успішної побудови енергетичної дипломатії в нашій країні є досконала  й діюча законодавча база. «То чи стався революційний законодавчий прорив у секторі енергетики?»,- на це питання відповідав  експерт з енергоефективності Іван Єфанов, представивши  учасникам круглого столу огляд  останніх прийнятих законодавчих актів та прогрес в реформуванні галузі.” .

На завершення дискусії, Олена Рибак  нагадала учасниками, що Енергетична Дипломатія це не тільки про проблеми України з енергетичною безпекою, і не тільки про взаємовідносини України із міжнародними партнерами. Енергетична Дипломатія – це також про роль України в глобальних процесах в тому числі. «Ми не можемо стояти осторонь таких процесів як зміна клімату. Адже, якщо не зупинити підвищення температури на 2 градуси за Цельсієм, щонайменше сотні мільйонів людей  перейдуть на межу екстремальної бідності» – зазначила Олена Рибак. Питання про те як Україна буде використовувати Енергетичну Дипломатію для запобігання глобальних катастроф залишається на наші майбутні обговорення.

21912680_1422082694555032_2049697107_n  21979150_1422083657888269_201497563_n 21905497_1422084964554805_53932646_n
News & Publications

Останні Новини та Публікації

25 квітня 2024

Трохи поділилися внутрішньою кухнею – як організовуємо роботу команди під час війни. Невеликий спойлер –…

10 квітня 2024

iC consulenten Ukraine виступила технічним консультантом реконструкції житла під потреби внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькому. Для…

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.