Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

У Львові обговорили енергетичну дипломатію

11 листопада 2017

07 листопада 2017 року у Львові відбувся круглий стіл “Енергетична дипломатія – що це значить для України”.

Захід пройшов за ініціативою Болгарського дипломатичного інституту та підтримки компанії iC consulenten Україна.

Учасники круглого столу –  експерти Болгарського дипломатичного інституту Славчо Нейков, перший Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Атанас Георгієв, лектор Софійського університету Св. Климента Охридського, Маркіян Мальський, почесний Консул Республіки Австрії у Львові, Бабак Сергій, заступник міського голови з питань ЖКГ, Роман Матіс, керівник департаменту інвестицій ЛОДА, та представники університету на чолі з Олегом Матвійківим, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка», а також представники громадських організацій, експерти з енергетики, тощо. Модерувала дискусію  Олена Рибак, директор компанії iC consulenten та член Ради Європейсько-українського енергетичного агентства.

Болгарська команда прибула до Львова у рамках освітнього проекту з енергетичної дипломатії, який Болгарський дипломатичний інститут (БДІ) реалізовує в контексті програми уряду США «Фонд вирішення проблем нових донорів» (EDCF), що спрямована на підтримку ініціатив, пов’язаних з енергетичною безпекою та диверсифікацією енергії у країнах Західних Балкан, Україні, Молдові, Грузії та Вірменії. Проект передбачає цикл лекцій на тему енергетичної дипломатії для студентів чотирьох провідних українських університетів та зустрічі з представниками бізнесу та місцевими органами влади, які вже було проведено у Києві, Чернівцях та Харкові. 06 та 07 листопада експерти провели лекції на тему енергетичної дипломатії для студентів Національного університету «Львівська політехніка».

Під час дискусії на круглому столі розглядалися наступні теми:

  • Оцінка статусу кво щодо ролі України в європейській енергетичній політиці;
  • Політична та законодавча база в Україні та її відповідність енергетичній політиці ЄС;
  • Національні та регіональні виклики на шляху впровадження енергетичної політики ЄС на національному рівні;
  • Роль бізнесу та громадянського суспільства у досягненні європейських цілей у сфері енергетики.

Відкрив дискусію на круглому столі проректор Національного університету «Львівська політехніка» Матвійків Олег Михайлович. Він вважає, що  поняття енергетичної дипломатії останнім часом набуває все більшої актуальності у політичному та економічному просторі України. Адже це сучасний дієвий та визнаний у світі інструмент для вирішення глобальних питань розвитку енергетичного ринку.

Почесний консул Республіки Австрії у Львові Маркіян Мальський під час круглого столу відзначив, що енергетика є привабливою для інвесторів, бо в Україні один із найвищих зелених тарифів та добре задекларовані гарантії щодо цього тарифу. Крім того, Україна жодного дня не затримувала виплат за зеленим тарифом, навіть в умовах напруженої політичної ситуації. Пан Мальський підкреслив, що «держава дуже гарно малює перспективи інвестицій у енергетичну сферу» і він переконаний, що «вони будуть успішними».

Між тим, Консул згадав і про одну з потужних перешкод для становлення енергетичної дипломатії в Україні  – сильну зарегульованість в енергетичній сфері. Проте він виразив впевненість, що країна докладе зусиль для її подолання, адже радикальні зміни завжди є складними.

На круглому столі болгарські експерти ділилися багаторічним досвідом у цій сфері. Так, експерт Болгарського дипломатичного інституту Славчо Нейков нагадав учасниками, що світ змінюється дуже швидко, і Україна не повинна недооцінювати свою роль на ринку енергетики. «Політика – це важливо, але саме бізнес створює робочі місця і платить податки»- нагадав він.

Олена Рибак, директор компанії iC consulenten та член Ради Європейсько-українського енергетичного агентства, модератор та організатор круглого столу, попросила учасників зробити список пріоритетних дій, які б допомогли Україні з Енергетичною дипломатією. Так, прозвучали побажання щодо необхідності перезапустити законодавство, розбудовувати потенціал органів місцевого самоврядування та просувати енергоефективність, як національний пріоритет. «Закон про лобі, уповноважений представник України з питань енергетичної дипломатії та навчання кваліфікованих кадрів також серед пріоритетів, що називалися на попередніх заходах в інших містах», – підсумувала Олена Рибак.

Партнери України на міжнародній арені з власного досвіду розуміють важливість інвестування ресурсів та часу в нове покоління, яке могло б вивести Україну на новий рівень компетентного діалогу на тему енергетичної дипломатії.

Саме тому став можливим цей освітній проект Болгарського дипломатичного інституту, один з етапі якого і відбувся наразі у Львові. «Ми розраховуємо, що завдяки лекціям, сотні українських студентів відкрили для себе нові аспекти цієї надважливої теми та, можливо, почнуть вивчати її більш глибоко та професійно», відзначила пані Олена Рибак.

На цьому проект Болгарського Дипломатичного Інституту наразі завершено з великим бажанням донести знання щодо енергетичної дипломатії ще до багатьох молодих спеціалістів та лідерів, тому чекаємо на продовження!

News & Publications

Останні Новини та Публікації

25 квітня 2024

Трохи поділилися внутрішньою кухнею – як організовуємо роботу команди під час війни. Невеликий спойлер –…

10 квітня 2024

iC consulenten Ukraine виступила технічним консультантом реконструкції житла під потреби внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькому. Для…

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.