Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

В Чернівцях обговорили енергетичну дипломатію

1 червня 2017

24 травня 2017 року у Чернівцях відбувся круглий стіл “Енергетична дипломатія – що це значить для України”.

Захід пройшов за ініціативою Болгарського дипломатичного інституту та організаційної підтримки компанії iC consulenten Україна.

Учасники круглого столу –  експерти Болгарського дипломатичного інституту Славчо Нейков, перший Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства, посол Лачезар Матєв, PHD, експерт в області енергетики і Атанас Георгієв, лектор Софійського університету Св. Климента Охридського, Олена Рибак, директор компанії iC consulenten та член Ради Європейсько-українського енергетичного агентства, модератор та організатор круглого столу, а також буковинська спільнота – представники влади, громадських організацій, експерти з енергетики.

Болгарська команда прибула до Чернівців у рамках освітнього проекту з енергетичної дипломатії, який фінансується урядами США та Болгарії через фонд, що спрямований на підтримку ініціатив, пов’язаних з енергетичною безпекою та диверсифікацією енергії у країнах Західних Балкан, Україні, Молдові, Грузії та Вірменії. Це цикл лекцій на тему енергетичної дипломатії для студентів чотирьох провідних українських університетів та зустрічі з представниками бізнесу та місцевими органами влади у Києві, Чернівцях, Львові та Харкові. 22 та 23 травня експерти провели лекції на тему енергетичної дипломатії для студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Тема енергетичної дипломатії все частіше звучить у політичному та економічному просторі України. Адже це реальний інструмент для вирішення глобальних питань розвитку енергетичного ринку:

  • забезпечення стійкого енергоспоживання у країні та безперебійності роботи енергосистеми,
  • завчасного реагування на зовнішні загрози в енергетичній сфері,
    залучення ресурсів (у тому числі, й фінансових) для розвитку внутрішнього енергетичного ринку та енергетики в цілому,
  • інтеграції українського енергетичного ринку з регіональними та глобальними енергетичними ринками,
  • забезпечення виходу українських енергетичних компаній на регіональні енергетичні ринки,
  • посилення присутності України на регіональних енергетичних ринках,
  • допомоги в просуванні інших економічних інтересів України завдяки успішній реалізації спільних проектів в енергетичній сфері за кордоном,
  • проактивної позиції України в міжнародних організаціях,
  • макроекономічного вирівнювання,
  • підготовки ефективних кадрів для енергетичної дипломатії та ін.

Міський голова Олексій Каспрук зазначив, що термін “енергетична дипломатія” є ще дещо незвичним для українців, але саме цей інструмент лобіювання інтересів Української держави є вкрай потрібним, як на міжнародному, державному, так і регіональному рівні. «Чернівці у питаннях підвищення енергоефективності міського господарства активно співпрацюють з міжнародними інституціями, реалізують кілька проектів із залученням кредитних та грантових коштів. Головна мета цих проектів – забезпечити стабільну поставку енергоносіїв для усіх сфер життєдіяльності міста, диверсифікацію постачальників і джерел енергії. Ми підтримуємо підприємства, які працюють у сфері альтернативної енергетики, використовують та поширюють сучасні енергоефективні технології. Вважаємо дуже корисним обмін досвідом з європейськими містами-партнерами у цій сфері, налагодження енергетичного співробітництва. Відчуваємо нестачу кадрів, які б могли професійно вести діалог з населенням з питань державної і муніципальної енергетичної політики. Дуже важливо починати це спілкування ще зі шкільного віку, вчити дітей розумно ставитися до споживання енергетичних ресурсів. Саме тому навчальні програми на енергетичні тематики є вкрай корисними»,- підсумував він.

На круглому столі болгарські експерти ділилися багатим досвідом у цій сфері. “В української енергетичної дипломатії повинна з`явитися платформа для енергетичного співробітництва”, – підкреслив посол Лачезар Матєв. У Болгарії енергетична дипломатія об`єднала усіх стейкхолдерів ринку енергетики – бізнес, аналітичні та громадські організації у сфері енергетики та державні органи”. Лачезар Матєв відзначив, що у Болгарії також є омбудсмен у сфері енергетики, який відіграє важливу роль в енергетичній дипломатії країни. Однак, головні комунікатори – енергетичні компанії. Саме вони ініціюють активне спілкування з населенням, яке часто отримує недостатньо інформації від держави. Під час переговорів про вступ до Європейського Союзу, Болгарія багато виграла, але де в чому і програла. Позитивний, а ще більше – негативний досвід Болгарії може бути дуже корисним для України.

Славчо Нейков підкреслив, що проблема купівлі вугілля випала з поля зору української енергетичної дипломатії, поступившись місцем нафтогазовій галузі. Однак є міжнародні партнери з об`єднаною позицією в цьому питанні – Болгарія, Румунія, Польща та Литва – співробітництво з якими допоможе Україні знайти вирішення цієї проблеми.

Олена Рибак, директор компанії iC consulenten та член Ради Європейсько-Українського енергетичного агентства, модератор та організатор круглого столу, підкреслила, що один з ключових факторів успіху української енергетичної дипломатії – це підготовка кадрів для державних структур, які могли б займатися цією темою.

Іноземні партнери України на власному досвіду розуміють, наскільки важливо вкладати ресурси та час в нове покоління, яке могло б вивести Україну на новий рівень компетентного діалогу на тему енергетичної дипломатії.

Саме тому став можливим цей освітній проект Болгарського дипломатичного інституту, один з етапів якого і відбувся наразі у Чернівцях. «Ми розраховуємо, що завдяки лекціям, сотні українських студентів відкриють для себе нові аспекти цієї надважливої теми та можливо почнуть вивчати її більш глибоко та професійно», відзначила пані Олена Рибак.

18698918_10212533897763417_1408410614_o
News & Publications

Останні Новини та Публікації

25 квітня 2024

Трохи поділилися внутрішньою кухнею – як організовуємо роботу команди під час війни. Невеликий спойлер –…

10 квітня 2024

iC consulenten Ukraine виступила технічним консультантом реконструкції житла під потреби внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькому. Для…

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.