Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

iC consulenten разом з експертами розробили Білу книгу щодо поводження з азбестовмісними матеріалами в Україні

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації щодо поводження з азбестовмісними матеріалами (АВМ).

1 жовтня 2023 року в Україні набрав чинності Закон «Про систему громадського здоров’я», який забороняє використання азбесту та азбестовмісних матеріалів в Україні. Він забороняє використання АВМ (шиферу, певних видів труб, ізоляційних матеріалів) в проектах реконструкції та нового будівництва. Азбестовмісні матеріали, виявлені під час реконструкції та ремонту, належить видаляти та захоронювати як небезпечні відходи.

Проте нормативних актів, які б детально розписували процес захоронення АВМ, наразі в Україні немає. Хоча потреба у такій інформації зростає з кожним днем з огляду на кількість будівель, які потребують відновлення. Такі інвестиційні проекти дуже часто реалізовуються за кошти МФО, і процедури реалізації азбесту в них повинні бути виконані за найкращими міжнародними стандартами.

Тому для всіх зацікавлених сторін, відповідальних за поводження з AВM (проектувальники, наглядачі, будівельні компанії, транспортні компанії, полігони, оператори, фінансові установи, муніципальні та державні органи тощо) розроблено Методологічні рекомендації щодо поводження з АВМ в проектах капітальних ремонтів, реконструкції будівель та об’єктів інфраструктури.

Андреас Хельбль, керуючий партнер CES clean energy solution зазначив: «Як інженерно-консалтингова компанія, що займається відновленням будівель та об’єктів критичної інфраструктури в Україні вже понад 15 років, ми регулярно маємо справу з небезпечними будівельними матеріалами, зокрема, з азбестовмісними матеріалами.
За відсутності національного законодавства, гармонізованого з міжнародними стандартами щодо поводження з небезпечними матеріалами, такими як азбест, а також обмеженої присутності учасників ринку (інженерів/проектувальників, будівельних компаній, експертів з технагляду тощо) в Україні, які звикли працювати відповідно до міжнародних стандартів, ми розробляли для кожного проекту спеціальні методичні вказівки, навчальні програми та механізми перевірки, які в значній мірі відповідають міжнародним нормам.
Незважаючи на те, що в Україні вже майже два роки триває війна, ми дуже вражені тим, що уряд прийняв важливе законодавство, пов’язане з азбестом, яке містить деякі керівні принципи поводження з цими небезпечними матеріалами.
Ми повністю розуміємо, що процес гармонізації та обізнаності на ринку ще не завершено. Тому важливо ділитися з міжнародними фінансовими організаціями, українськими зацікавленими сторонами в будівельному секторі та урядом нашим досвідом, набутим за більш ніж 15 років роботи в Україні.

Разом з іншими екологічними експертами в галузі будівництва та відновлення інфраструктури ми раді поділитися цим документом, який має сприяти практичному впровадженню національних та міжнародних стандартів».

Одна із найважливіших цілей цієї ініціативи ¬ підтримка органів влади в подальшій розробці норм і правил, які створять для всіх учасників процесу чіткі правила роботи.

Барт Грюєр, директор “Нео Еко Україна”: “Маючи мільйони тонн азбестовмісних матеріалів в Україні, “Нео Еко Україна” пишається тим, що у співпраці з CES, iC Ukraine та іншими експертами підготувала своєчасну та всеохоплюючу Білу книгу з поводження з азбестом. Широке розповсюдження та популяризація цього документу сприятиме поступовому досягненню найвищих стандартів громадської безпеки, запобіганню потенційної екологічної катастрофи, підвищенню відповідальності у поводженні з небезпечними матеріалами та впровадженню інноваційних практик для їх ефективної переробки”.

Методологічні рекомендації створено на волонтерських засадах.

Експерти, які брали участь у їх підготовці, мають практичний досвід роботи з АВМ як за кордоном, так і в Україні, тому презентований документ повністю узгоджується з українським законодавством, а також враховує реалії в сфері поводження з АВМ в Україні, а саме:
• обмежену доступність обладнання;
• обмеження лабораторної інфраструктури;
• обмеження або відсутність кваліфікованої/навченої робочої сили;
• обмежену поінформованість національних зацікавлених сторін про найкращі міжнародні практики;
• обмеженість фінансових ресурсів.

Рекомендації охоплюють повний цикл поводження з АВМ – від перевірки та ідентифікації до обробки та їх захоронення.

«Сподіваюсь, що завдяки нашій спільній роботі, зросте кількість підрядних компаній та фахівців технічного нагляду, які не тільки розумітимуть проблему поводження з азбестовмісними матеріалами як з небезпечними відходами, будуть дотримуватися вимог чинного законодавства у цій сфері, але й знатимуть, як організувати процес з урахуванням найкращих світових практик галузі», – зазначила Юлія Чорна, eксперт iC Ukraine з екологічних питань та сталого розвитку.

Ознайомитись з “Методологічними рекомендаціями” можна за посиланням.

Контакти:

Андреас Хельбль a.helbl@ic-ces.at
Юлія Чорна j.chorna@ic-group.org

News & Publications

Останні Новини та Публікації

25 квітня 2024

Трохи поділилися внутрішньою кухнею – як організовуємо роботу команди під час війни. Невеликий спойлер –…

10 квітня 2024

iC consulenten Ukraine виступила технічним консультантом реконструкції житла під потреби внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькому. Для…

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.