Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

Останній круглий стіл з енергетичної дипломатії пройшов у Одесі

15 листопада 2018

7 листопада 2018 компанія iC consulenten виступила партнером проекту Болгарського Дипломатичного Інституту (БДІ) з підготовки, організації та проведення круглого столу «Енергетична Дипломатія: що це значить для України».

Круглий стіл організовано в рамках проекту, який реалізовувався Болгарським дипломатичним інститутом та фінансувався урядами США та Болгарії. Проект включав серію лекцій з енергетичної дипломатії у провідних українських університетах та зустрічей експертів (круглих столів) приватного та громадського секторів.

Одеса стала завершальним містом, де проводився захід. Раніше круглі столи та лекції для студентів з енергетичної дипломатії пройшли у Києві, Львові, Чернівцях, Харкові та Запоріжжі.

Учасниками останнього круглого столу стали представники університетів, НУО, науково-дослідницьких центрів, представники дипломатичних місій та експерти.

Спікерами круглого столу були:

  • Дмитро Дмитришин, проректор Одеського Національного Політехнічного Університету,
  • Славчо Нейков, експерт з питань енергетичної політики, член Експертної Ради Болгарського дипломатичного інституту та Інституту Енергетичного Менеджменту,
  • д-р Атанас Георгієв, Софійський університет Св. Климента Охридського, експерт Болгарського дипломатичного інституту,
  • Олександр Климчук, Директор Центру трансферу технологій, завідувач кафедри теплових електростанцій та енергозберігаючих технологій ОНПУ,
  • Віталій Савич, заступник директора Одеського Муніципального Енергетичного Агентства,
  • Юлія Кірвас, голова правління ГС “Одеський Регіональний Енергетичний Кластер”,
  • Антон Антоненко, віце-президент Dixi group
  • та Сергій Лейвіков, експерт Програми Розвитку ООН з енергоефективності.

Учасники обговорили основні аспекти у енергетичній дипломатії як на внутрішньому енергетичному ринку в Україні, та як частину міжнародного співробітництва.  Пан Нейков виділив два ключових законодавчих документи: Угода про Асоціацію та Договір Енергетичного Співтовариства, які є дуже важливими для енергетичної дипломатії. Враховуючи, що Україна – велика країна, вона є важливим учасником енергетичних переговорів південно-східного регіону. Взаємовідносини між Україною та ЄС – це двосторонній шлях: чим більше Україна залежить від результатів енергетичних рішень та планів, тим більше ЄС залежить від рішень та стратегій, які Україна передбачає в цьому секторі. Учасники також обговорили прогрес України в імплементації директив ЄС, наводили багато прикладів  енергетичної дипломатії на національному та місцевому рівнях, обговорювали виклики в рамках діалогу на теми енергетичної дипломатії.

Наприкінці заходу, учасники прийшли до висновку, що енергетична дипломатія складається з кількох основних напрямів комунікації:

а) Національний, муніципальний та місцевий -> комунікація обмежена внутрішнім/місцевим ринком;

б) Національний рівень -> комунікація сфокусована на міжнародній арені;

в) Муніципальний рівень -> комунікація сфокусована на міжнародній арені;

г) Місцевий (переважно відноситься до бізнесу та асоціацій) -> комунікація відбувається безпосередньо на міжнародному рівні. На цьому етапі учасники також обговорили важливість лобіювання, чутливу межу, де інтереси приватних організацій перетинаються з інтересами країни в цілому.

Стало ясно, що Україна потребує додаткових освітніх програм, націлених на підготовку експертів з енергетичної дипломатії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

News & Publications

Останні Новини та Публікації

25 квітня 2024

Трохи поділилися внутрішньою кухнею – як організовуємо роботу команди під час війни. Невеликий спойлер –…

10 квітня 2024

iC consulenten Ukraine виступила технічним консультантом реконструкції житла під потреби внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькому. Для…

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.