Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

Європейські та вітчизняні експерти в галузі енергетики обговорили досягнення та завдання української енергетичної дипломатії

5 травня 2017

25 квітня 2017 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка  пройшов круглий стіл на тему “Енергетична дипломатія: що це значить для України”. іC consulenten виступила організаційним партнером Болгарського дипломатичного інституту  з впровадження даного проекту в Україні, який фінансується урядами США та Болгарії, та спрямований на підтримку ініціатив, пов’язаних з енергетичною безпекою та диверсифікацією енергії у країнах Західних Балкан, Україні, Молдові, Грузії та Вірменії.

Кращі болгарські та українські експерти в галузі енергетичної політики зібралися, щоб обговорити відповідність політичної та законодавчої бази України енергетичній політиці ЄС, національні та регіональні виклики на шляху впровадження енергетичної політики ЄС на національному рівні, а також роль бізнесу та громадянського суспільства у досягненні європейських цілей у сфері енергетики.

Олена Рибак, Виконавчий директор iC consulenten Україна була модератором круглого столу. «Ми раді підтримувати заходи такого формату, адже розуміння важливості впровадження реформ у сфері енергетики – це не просто прийняття ситуації, що склалася, це пошук та накопичення нової інформації, обмін досвідом та розробка ефективних рішень».

Експерт Болгарського дипломатичного інституту Славчо Нейков заявив на круглому столі: «Болгарія готова ділитися з Україною досвідом у сфері енергетичної політики. У нас багато років була можливість брати участь у деяких енергетичних проектах. Тому ми можемо поділитися як болгарським, так і європейським досвідом щодо реалізації енергетичної політики, звичайно, з урахуванням української специфіки» .

Пан Нейков підкреслив, що звертати увагу потрібно на всі сфери галузі. «Зараз виходить, що згадуючи Україну, ми часто говоримо лише про газ, але ми забуваємо про не менш важливі речі: нафту, розвиток ринку електроенергетики та про ще одну велику проблему – вугілля. У цьому питанні 4 країни-члени ЄС об’єднують свою позицію – це Болгарія, Румунія, Польща і Литва. Варто зазначити, що в обговоренні цих питань беруть участь не лише дипломати, але й бізнес», – наголосив пан Нейков.

Продовжуючи розкривати тему енергетичної дипломатії, Світлана Голікова, директор TransEnergoConsulting, член Стратегічної ради KERI відзначила, що Україні необхідно якнайшвидше створити координаційний центр для розвитку енергетичної дипломатії. «Я вважаю, що варто взяти за приклад наших партнерів з Болгарії і все ж таки працювати над створенням координаційного центру, який би займався саме розвитком енергетичної дипломатії в Україні”, – сказала пані Голікова.

Експерт також акцентувала увагу на важливості енергетичної дипломатії в Україні з огляду на розвиток енергетичного ринку, взаємозв’язку енергетики, економіки та екології, а також необхідності регулювання політичного впливу енергетики на саму енергетичну систему, на сам ринок і на владу.

Михайло Бно-Айріян, директор з комунікації і міжнародного співробітництва НЕК “Укренерго”, колишній радник міністра закордонних справ, колишній генеральний директор з євроінтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості запропонував власне бачення реалізації дипломатичних відносин у сфері енергетики. Характеризуючи можливу структуру органів, які могли б володіти функцією реалізації державної політики в сфері енергетичної дипломатії, він відзначив, що тут повинні бути задіяні всі вищі державні органи, зокрема, Адміністрація Президента України, Міністерство іноземних справ, Міністерство оборони України. «Обов`язково, – наголосив Михайло, – участь повинні брати енергетичні компанії – приватні і державні. Без них нічого не вийде».

Під час обговорення було висловлено багато цікавих думок та ідей. Експерти прийшли до висновку, що енергетичній дипломатії в Україні бути. Ми рухаємося у правильному напрямку, зустрічаємо багато перешкод на нашому шляху, однак неймовірний потенціал, яким володіє Україна, а також міжнародна підтримка сприятимуть успіхам у цьому напрямку.

IMAG0430
News & Publications

Останні Новини та Публікації

25 квітня 2024

Трохи поділилися внутрішньою кухнею – як організовуємо роботу команди під час війни. Невеликий спойлер –…

10 квітня 2024

iC consulenten Ukraine виступила технічним консультантом реконструкції житла під потреби внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькому. Для…

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.