Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

Олена Рибак розказала як виклики у сфері зміни клімату можна обернути на можливості

15 грудня 2020

Виступи на заходах – гарна нагода підсумувати свій досвід та систематизувати напрацювання. Для вебінару Представництва ЄС в Україні «Обернення викликів у сфері зміни клімату на можливості» Олена Рибак виділила зі свого досвіду енерегоефективних проєктів вирішальні дії для подальшого розвитку України в цьому напрямку:

1. Міста – рушії енергоефективних проєктів. Локально ініційовані проєкти часто швидше реалізуються на противагу державним, коли перед розподілом фінансування необхідно пройти довготривалі та складні процедури. Ефективні мери досягають відмінного  результату, а їхні міста стають прикладом для інших.

2. Екологія та прибуток. Фінансова вигода не має бути єдиним вирішальним фактором при впровадженні проєктів. Захист навколишнього середовища має відігравати важливу роль. Наприклад, в Україні досі зустрічається імпорт та використання азбестовмісних матеріалів на будівництві. Його видалення має проводитись за дуже чіткими і особливими вимогами. Хоча це вимагає додаткових зусиль та фінансування, соціальні вигоди, переваги для здоров’я людей, таких як зменшення ризику ракових захворювань серед користувачів або будівельників неможливо переоцінити і виміряти.

3. Проєкти з енергоефективності не мають бути безкоштовними. Але повинні бути доступними. Сьогодні найкраще працює модель об’єднання кредитних та грантових продуктів, беручи до уваги довготривалі строки окупності таких проєктів – 25 років та більше.

4. Якість має значення. Важко знайти надійних і відповідальних підрядників – проект не буде енергоефективним, якщо впроваджується неналежним чином. Підрядники мають бути проінфомовані та зацікавлені у розвитку послуг у секторі енергоефективності.  

5. Інтеграція гендерних аспектів. Різні гендерні групи по-різному сприймають питання безпеки, тому, приорітизація, наприклад,  програми з модернізації вуличного освітлення може включати оцінку розташування зупинок міського транспорту, розташування соціально важливих об’єктів,  аварійності на дорогах та кількості кримінальних випадків. Врахування гендеру під час цього процесу допомагає принести максимальну і негайну користь місцевим громадам.

Запис вебінару доступний за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

News & Publications

Останні Новини та Публікації

25 квітня 2024

Трохи поділилися внутрішньою кухнею – як організовуємо роботу команди під час війни. Невеликий спойлер –…

10 квітня 2024

iC consulenten Ukraine виступила технічним консультантом реконструкції житла під потреби внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькому. Для…

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.