Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

13-й Європейсько-Український Енергетичний день пройшов у Відні

24 жовтня 2022
14 жовтня Олена Рибак взяла участь у щорічному Енергетичному дні, організованому Європейсько-українським енергетичним агентством. Вона виступила модератором 2-ї сесії “Боротьба за свободу: сталість, енергоефективність, декарбонізація”.
На сесії виступили сім спікерів:
  • Торстен Воллерт, радник міністра, Представництво ЄС в Україні з питань енергетики;
  •  Марко Маттеіні, Керівник сектору промислового розвитку та зміни клімату Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку;
  •  Джордж Крістодореску, керівник енергетичного та кліматичного кластеру GIZ — Україна, керівник проекту “Справедливий перехід” та керівник експертної групи з енергоефективності;
  •  Костянтин Гура, Голова Державного агентства інфраструктурних проектів України;
  •  Олександр Антоюк, спеціаліст з питань енергетичного сектору, Східні країни партнерства, ЄІБ;
  •  Едуард Якубов, старший спеціаліст фінансового сектору, Фонд енергоефективності IFC;
  •  Оксана Алієва, координатор програми “Зміна клімату та енергетична політика”, Фонд ім. Гайнріха Бьолля, Київський офіс.
У вступному слові Олена нагадала, що перша панель на енергетичному дні 13 років тому була присвячена ключовому месседжу від міжнародних партнерів – енергоефективність має стати національним пріоритетом. А спікери 13-го Енергодня вже озвучили ключові чинники на шляху до енергетичного переходу сьогодні:
  1. Фінансування, як інструмент має стати стимулом для оптимізації в усіх секторах. Банки розробляють нові концепції щодо прискорення реалізації проектів, оптимізуючи обов’язкові процедури та кроки. При цьому фінансові потоки мають бути приведені у відповідність до кліматичних цілей (включаючи такі аспекти, як підтримка малозабезпечених верств населення та інтеграція гендерних факторів і факторів комплаєнсу).
  2. Впровадження нових технологій дасть змогу промисловості заощаджувати до 20% енергоресурсів, а домогосподарствам – до 50%. Процес відновлення інфраструктури має відповідати сучасним стандартам і відбуватися в новому воєнному контексті, а відтак – створювати нові можливості.
  3. Людські ресурси – єдність та поведінка людей, компетенції, а отже мудре прийняття рішень й планування є найважливішими. Важливо думати на два кроки вперед і про те, як зміниться сектор енергоефективності.
Ми маємо створити умови для енергетичного переходу – об’єднати МФО, приватних інвесторів та залучити грантовий компонент. Лише так ми забезпечимо зелене майбутнє та сталу відбудову.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

News & Publications

Останні Новини та Публікації

25 квітня 2024

Трохи поділилися внутрішньою кухнею – як організовуємо роботу команди під час війни. Невеликий спойлер –…

10 квітня 2024

iC consulenten Ukraine виступила технічним консультантом реконструкції житла під потреби внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькому. Для…

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.