Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

Заява про терміновість та важливість заборони азбестовмісних матеріалів в Україні

23 травня 2022

Враховуючи складну ситуацію в країні з пошкодженими інфраструктурою, комунальними та соціальними об’єктами внаслідок вторгнення Росії, Україна зіштовхнулася із серйозною проблемою наявності великої кількості будівельних відходів та сміття, яку необхідно швидко вирішити для відновлення та реконструкції країни. Оскільки майже 30% усіх об’єктів потенційно можуть містити азбестовмісні матеріали, а в сільській місцевості їхня кількість може досягати 60%, влада повинна ретельно контролювати безпечне поводження з небезпечними відходами.

Асбестовмісні матеріали широко використовуються в Україні як покрівельний матеріал у державному та приватному секторі. Відновлювальні роботи на зруйнованих об’єктах можуть призвести до значних ризиків для здоров’я працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та приватних осіб, які займатимуться демонтажем пошкоджених будівель та об’єктів інфраструктури.

Доведено, що азбест —  небезпечний канцерогенний матеріал, використання якого заборонено в усьому світі, зокрема, у країнах Європейського Союзу. Тому під час роботи з азбестовмісними матеріалами та відходами необхідно застосовувати спеціальні процедури та прийоми.

Наш давній австрійський партнер CES сlean energy solutions більше 20 років впроваджує міжнародні проекти з вилучення азбесту і боротьби із наслідками його використання. CES та iC consulenten в Україні останніми роками спільно працювали над підвищенням рівня обізнаності щодо ризиків, пов’язаних з азбестом, в рамках проектів з відновлення та енергоефективності в Україні. Разом ми підтримуємо українську владу на шляху до повної заборони азбесту в Україні та впровадження передових галузевих правил та методів поводження з азбестовмісними матеріалами. Андреас Хельбль, генеральний директор iC consulenten Україна, в інтерв’ю Інтерфакс (Використання перероблених матеріалів у сталому будівництві надає будівлі додаткові бали та підвищує рейтинг компанії (interfax.com.ua) восени 2021 року поділився своєю професійною думкою про можливі ризики, пов’язані з впливом азбесту на здоров’я, та описав можливості адаптації будівельного ринку до майбутніх змін щодо заборони використання азбесту.

Проте Україна все ще перебуває у процесі адаптації законодавства про заборону та поводження з азбестом. Розуміючи, що зроблено велику роботу, ми цілком згідні зі зусиллями влади України щодо адаптації законодавства України у сфері поводження з азбестом відповідно до стандартів ЄС. Україна взяла на себе зобов’язання до 30 жовтня 2021 року гармонізувати своє законодавство відповідно до Директиви 2009/148/ЄС Про безпеку та захист здоров’я працівників від шкідливого впливу азбесту на роботі (згідно з Додатком XL до Глави 21 «Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей» Розділу V «Економічне та галузеве співробітництво» Угоди про Асоціацію України та ЄС), яка забороняє використання всіх видів азбесту та азбестовмісних виробів на території ЄС.

У зв’язку з цим висловлюємо повну підтримку щодо виконаної роботи Робочою групою Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а також ухвалення у першому читанні Проекту Закону України «Про систему громадського здоров’я» у лютому 2021 року. Цей Закон розроблено з метою виконання міжнародних зобов’язань щодо вирішення проблеми впливу азбесту на здоров’я людини, а також з метою запобігання будь-якому неконтрольованому поводженню з азбестовмісними матеріалами та відходами, що може призвести до потрапляння його в повітря, в той час як вдихання азбестового волокна становить найбільший ризик для здоров’я людини.

Крім того, для підтримання зеленого та сталого розвитку у сфері поводження з відходами, включаючи запровадження чітких правил поводження з небезпечними матеріалами, вкрай важливо ухвалити у другому читанні законопроект №2207-1Д «Про управління відходами», який запроваджує європейський підхід щодо поводження з відходами та представляє ключові фундаментальні ідеї для побудови економіки повного циклу.

Має бути загальне розуміння терміновості та важливості заборони азбесту та запровадження професійних процедур поводження з ним в Україні. Тому ми повністю підтримуємо ініціативи уряду та працюємо над гармонізацією українського законодавства з нормами та стандартами ЄС. Наразі Україна перебуває на етапі переходу до впровадження найкращих міжнародних стандартів, які знизять ризики для працівників та людей, зведуть до мінімуму негативний вплив на навколишнє середовище та відкриють ринок для нових інвестицій у чисті та екологічні матеріали та технології.

 

ТОВ «ай Сі консулентен» та CES clean energy solutions

News & Publications

Останні Новини та Публікації

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

21 листопада 2023

У Луцьку завершено реконструкцію гуртожитку, який місто виділило для заселення внутрішньо переміщених осіб. Будівля гуртожитку…

9 листопада 2023

Міжнародний тендер – це не складно. Ірина Омельяненко у матеріалі для Forbes поділилася лайфхаками, які…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.