Комплексні проекти та завдання вимагають інтегративних рішень на основі широкого спектру досвіду. Це переконання систематично характеризувало наш метод роботи.
Ми залучаємо кращих експертів до проектів. Ми враховуємо всі граничні умови і розглядаємо всі можливі альтернативи.

Ірина Суходуб про зелену сертифікацію будівель та навіщо це потрібно банкам

7 жовтня 2021

«В Україні дійсно немає офіційного визначення «зелена будівля» або національного підходу до зеленої сертифікації проектів будівництва, саме тому наразі використовують міжнародні системи зеленої сертифікації», — Ірина Суходуб, Спеціаліст з енергетичного моделювання та зеленої сертифікації будівель, iC consulenten Ukraine.
Під час круглого столу “Розумніші фінанси: як зелені будівлі можуть допомогти подолати енергетичну бідність в Україні”, організованого ЄУЕА 08 жовтня, Ірина Суходуб розповіла про існуючі системи зеленої сертифікації будівель та переваги, якими можуть користуватися фінансові установи. Обговорювалися такі системи зеленої сертифікації, як LEED, BREEAM та EDGE. По системі LEED на даний момент сертифіковано 4 проекти, а 11 проектів зареєстровані в системі, що дає надію на подальше зростання сертифікованих проектів. По системі BREEAM таких проектів 9, а деякі з будівель мають декілька сертифікатів (Interim та Final для нового будівництва та Asset Performance та Management Performance для існуючих будівель). Кожна з систем сертифікації має свої категорії, вимоги, рівні сертифікації та метод оцінки.

В якості прикладу сертифікованого проекту Ірина навела будівлю логістичного центру, в якому за рахунок встановлення енергоефективної системи холодопостачання та встановлення сонячної електростанції очікуване зниження енергоспоживання складає бл. 32% та скорочення викидів СО2 на рівні 450 тСО2/рік.

Основними перевагами зеленої сертифікації є забезпечення якості внутрішнього комфорту/середовища для мешканців/користувачів будівлі, захист довкілля та зменшення викидів СО2, зниження щомісячних експлуатаційних витрат, залучення пільгових кредитів, так як МФО зацікавлені в «зелених» проектах, а також збільшення вартості активів та інвестиційна привабливість.

«Ми зі своєї сторони бачимо, що комерційні банки можуть сприяти впровадженню практик екологічного будівництва за рахунок створення нових фінансових інструментів для енергоефективних та зелених будівель, що в результаті розширить клієнтську базу, надасть можливість отримувати портфоліо проектів з більшою вартістю активів та з меншими ризиками, доступ до фінансування від МФО, державних програм підтримки. При цьому, фінансування банки можуть надавати у вигляді кредитів як для самого будівництва, так і у вигляді «зеленої іпотеки» для покупців нерухомості», – зазначила спеціалістка.

Відео вебінару доступне за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

News & Publications

Останні Новини та Публікації

10 квітня 2024

iC consulenten Ukraine виступила технічним консультантом реконструкції житла під потреби внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькому. Для…

26 січня 2024

Експерти компаній CES clean energy solution, iC consulenten Ukraine та Neo Eco презентували спільні рекомендації…

21 листопада 2023

У Луцьку завершено реконструкцію гуртожитку, який місто виділило для заселення внутрішньо переміщених осіб. Будівля гуртожитку…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

This website uses cookies to improve your browsing experience.